KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367457
*
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:15:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 13:23:12
1
500 kr
5/12 12:55:54
2
600 kr
6/12 19:47:47
3
Vinnande bud
6/12 19:56:28
4
800 kr
6/12 19:56:28
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Wilhelm Tupy
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wilhelm Tupy
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 13:23:12 | 1 | 500 kr |
| 5/12 12:55:54 | 2 | 600 kr |
| 6/12 19:47:47 | 3 | Vinnande bud |
| 6/12 19:56:28 | 4 | 800 kr |
| 6/12 19:56:28 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



